fbpx

Martin Feix profil

Původem ostravský fotograf Martin Feix je zakladatelem značky Girls Without Clothes.  Na střední škole byl dobře známý pro své studijní neúspěchy. Osmileté gymnázium ukončil trojnásobnou maturitou. Z té první si totiž odnesl známky pět, pět, čtyři, dva. Po maturitě se věnoval focení maturitních tabel, svateb a jiných komerčních zakázek. V roce 2009 nastoupil na Slezskou Univerzitu v Opavě, obor multimediální techniky. Hlásil se předtím na katedru reklamní fotografie do Zlína a také na institut tvůrčí fotografie do Opavy. Talentové zkoušky vždy udělal, jeho znalosti dějin umění však byly nulové.

V roce 2009 si zároveň splnil sen a pořídil si svou první motorku. Tu následně prodal a koupil si druhou, pak třetí. 29. dubna 2011 jel s dvěma kamarády na projížďku. Mladická nerozvážnost a touha po adrenalinu se mu málem staly osudným. Při předjíždějí kolony aut se čelně střetl s protijedoucím vozem. Krom ho samotného se nikomu dalšímu naštěstí nic nestalo. On však vyvázl s několikanásobnými zlomeninami dolních končetin. 72 dní trvalo, než ho poprvé pustili z nemocnice domů. 6 měsíců na invalidním vozíku. Více než rok o berlích. Okolo deseti operací. Celý život ho lákaly extrémní sporty, byl zvyklý padat a znovu vstát. Tohle byl pro něj další pád, jen trošku tvrdší než ty předtím.

V roce 2013 během svého vztahu s o patnáct let starší ženou, kterou dodnes nazývá svou životní múzou, založil značku
Girls Without Clothes.

Název vycházel z jeho záliby focení polonahejch holek a taky z pocitu, že bylo třeba celou tvorbu posunout dál.

V létě roku 2014 odjel na High Jump do Hříměždic, kde z kufru svého auta začal prodávat první raglany s logem a pár dalších. Následně byl spuštěn e-shop a značka se začala formovat do podoby, jakou znáte dnes. Na podzim 2015 se Martin s celým brandem přesunul do Prahy, kde na jaře roku 2016 otevřel showroom na Bubenské 1.

Aktuálně se Martin aktivně věnuje životnímu stylu, který si před lety vysnil. Vrátil se po 7 letech k motorkám, skáče na padáku, posiluje, cestuje, přednáší a s kamarádem Matějem založil novou firmu a módní značku Gas & Oil Apparel.