fbpx

Kombinovat práci s cestováním a dovolenou s prací prostě není snadný.

První trip letošního léta. Vytáhli jsme GWC káru do rumunských hor.

Na oko to vypadá všechno strašně easy. Na sociálních sítích neustále vídáte mé fotky z různých koutů světa. Vypadá to, že moc nepracuju a pořád se někde flákám. 

Udělat z horského offroadu stylovou plážovou buggy trvá u tohohle auta asi 15 minut.

Jak je to doopravdy?

Tímhle autem vyjedete všude možně. Nic ale nenahradí svobodu, ticho a klid který zažíváte, když se po horách pohybujete pěšky.

V zahraničí jsem často, to ano. Mé výlety se ale dělí v základu na dva typy. První typ je pracovní výlet, kdy buď sám nebo s holkou z Česka, vyrazím na cestu za focením. Takové výlety jsou například Lanzarote s Claudií nebo Tenerife s Tess.  Hlavní účel výletu je obsah a fotky. Vše se tak odvijí od toho, kdy a kde chceme v daný den fotit a všechno ostatní jde na druhou kolej.  Večer pak často sednu k počítači, odpovím na maily, upravím fotky, sestříhám video, napíšu blogovej post, naházím fotky na sociální sítě nebo rovnou vytvořím produkt na e-shopu a spustím na dálku jeho prodej. Přímé práci, leč příjemné, se věnuju 4-6h denně. Zbytek času buď hledáme lokace, nebo okukujem okolí a pijem kávu.

Kolekce Tenerife s Tess. Prosinec 2018!

Druhý typ je výlet s kamarády. Jedeme prostě tam, kam se nám chce a hlavním cílem jsou zážitky a odpočinek. Často využívám situace a strčím si do batohu pár GWC kousků – někdy, třeba jako teď, i celou novou kolekci, kdyby náhodou byla příležitost fotit. Pohybujeme se často na krásných fotogenických místech, kde by za jiných okolností vznikly skvělé fotky, ale má to jeden háček.

Ptáte se jaký?!

Surf-trip fellas.

Nejsem tam sám, ale s lidmi, kteří si často urvali pár dní volna z jejich jinak velmi nabitého pracovního roku a co je důležitější, často se na těchto fotogenických místech pohybujeme v dobu, kdy není ideání světlo, nebo bych je fotografováním zdržoval, a sebe i je pak dostal pod zbytečný tlak.

Náš GWC model @jakmichpich nám půjčil prkno, kterým krájel vlny ve filmu SURFR – viděli jste ho?

Tady do Hossegoru jsem si v kufru GWC káry přivezl celou novou sportovní kolekci. Mikiny, plavky, legíny, sportovní crop top a crop vestu, kraťásky a pár dalších. Přijeli jsme tady ale surfovat a ne fotit, a podle toho se taky odvíjel celý náš program. Dneska odjíždíme a já jsem zvládl za celých čtrnáct dní nafotit jen asi třetinu kolekce. Holt se při západu slunce chodilo šredit do oušnu a na focení prdelek tak nezbylo moc času.

Kouzlo surfingu nespočívá jen v euforii, kterou zažíváte při sjíždění „overhead“ vln.

Přijeli jsme do Hossegoru v době, kdy se tu konal Surf Champ – československý šampionát v surfingu. Dva kempy tak byly plné nejen Čechů & Slováků, ale taky všemožných blogerek a influencerů, kteří propadli surfování stejně jako my. S lehkou nadsázkou by se dalo říct, že tu s námi byl celý Instagram.

Pokud nejsi surfující blogerka v Seignosse – jako bys nežil!

O holky na focení tu teda čistě teoreticky nouze vůbec nebyla. Prakticky, to však bylo o dost horší a obětovat večerní surfing  za pár fotek se tak nechtělo většině z nás.

Na line-upu máte dvě možnosti. Buď budete koukat na přicházející vlny a nebo…

Pár výjimečných chvilek, kdy vlny díkybohu/bohužel skoro nebyly, se našlo, a tak jsme nafotili aspoň malou část kolekce a zbytek dofotíme brzy po příjezdu.

Plavky z nové kolekce – chtěly jste je, máte je mít.

Dovolená není pracovní cesta a pracovní cesta není dovolená, i když hranice může být mnohdy velmi tenká.

Univerzální sportovní podprsenka – must have v šatníku každé GWC kočkys!

Někdy bývá těžké si tohle uvědomit. Umět vypnout a nestressovat se z toho, že z výletu nepřivezu dostatek fotek. Přestat řešit blbosti a uvědomit s, že je to obecně dost krásnej život plnej vrcholků hor a oceánských vln.

Zároveň je dost supr být obklopen lidmi, kteří si sny plní podobně jako my v GWC. Je jedno jestli jsou to kuchaři jako @chefkamu a @premekforejt , surfaři @jakmichpich, kameramani @karkys , zvukaři @mikestrak_a/@smejdy … a spousta dalších. Všichni tihle lidé vzali před lety život plně do svých rukou, nespoleháli na ostatní, našli schopnost, kterou milují a věnovali jí dostatek energie, která se jim nyní vrací v podobě svobodného nezávislého života, který jim spousta lidí tiše i nahlas závidí.

Buď jako oni. Nebuď líná prdel. Neustále rozvíjej své schopnosti. Posouvej se dál.

https://www.girlswithoutclothes.cz/

Author

Write A Comment