fbpx

Takhle nějak jsem si to představoval, když jsem před pěti lety přišel s myšlenkou založit brand. Cestovat po světě s foťákem v ruce a notebookem v batohu, fotit a točit videa, sdílet to na sociálních sítích a díky atraktivním fotkám prodávat produkty, které mi to celé budou financovat. Relativně jednoduchá myšlenka s né už tak jednoduchou realizací.

Neprůstřelnej důkaz toho, že nechat ateliér za zády může být jedině dobrej tah.

V době, kdy jsem začínal, mě ani ve snu nenapadlo, jak složité to celé bude a kolik peněz budeme muset otáčet, aby se to dalo  realizovat. „Sto tisíc měsíčně musí stačit. Přibližně polovinu bude stát výroba oblečení a druhá polovina bude na život a cestování.“

Poloha v jehličí.

Naivita nezkušeného. Abych mohl cestovat, musím mít někoho, kdo bude odesílat balíky, zatímco já jsem pryč. Tenhle umpalumpa bude muset odněkud pracovat. Aby se o nás vědělo, budeme si muset platit reklamu, člověka, který se o ty reklamy stará, návrhářku, pronajímat e-shop, vyvíjet nové produkty, otevřít obchod…a…a…a….a taky platit daně.

Vykoupat se v oceánu nebo slunečních paprscích. Těžký cestovatelský dilemata.

Sumasumárum, měsíční tržby brandu se loni v průměru pohybovaly okolo 1 milionu Kč. Zdá se vám to hodně? Letos to pravděpodobně bude dvojnásobek. Celé tohle podnikání je jedna velká GAME, kterou hrajeme ALL-IN !

Body pojmenovaný po Lanzarote, nafocený na Tenerife, nošený v českých ulicích. Otázkou je, kam se s ním podíváme příště.

Ale nebojte, peníze si nenecháme. Z vydělaný částky uděláme v březnu kompletní rekonstrukci obchodu na Praze 1, otevřeme novou provozovnu e-shopu kousek od Ruzyně…

Žijeme ve městech, v srdcích máme hory a oceán. Moto, který není jen póza.

…a budeme konečně cestovat. Fotit v Praze už nás příliš nebaví, a už vůbec ne v zimě. Plán na tento rok je trávit v zahraničí minimálně jeden týden měsíčně. Vyrazit s modelkou někam do tepla, půjčit si auto a týden aktivně fotit a natáčet. Nejen, že nás to baví mnohem víc, než fotit u bílé stěny pražského ateliéru, kde dvě hodiny nájmu stojí  víc než zpáteční letenky do Barcelony, ale vytvoříme i mnohem atraktivnější obsah. Jakmile Evropu udeří první paprsky letního tepla, vyměníme letadlo za tenhle Jeep.

Obrandovat polepama, hodit na větší offroad kola a už nás nikdy nic nezastaví.

Focení na cestách je super. Má zkrátka příběh. Je za tím víc než jen holej zadek. Je za tím plnění snů a z toho plyne i hromada inspirace pro vás. Jako tenhle prosincovej výlet s Tess. Loni o Vánocích jsem si říkal, že musím být v prosinci v Praze. Je přece vrchol sezóny. Nemůžu být pryč. Letos jsem však změnil názor a řekl jsem si, že odjet na foto trip může být vlastně přesný opak a to nejlepší, co můžu v předvánočním období udělat.

Krása předvánočního období z jiný perspektivy.

Obával jsem se sice toho, jak budete vy, fanoušci a zákazníci brandu reagovat na fotky z teplých krajin, když se v ČR po tmě už půl hodinu snažíte nastartovat vaše starý diesely, ale dle vánočních prodejů a reakcí na fotky to vypadá, že vás to baví. Spousta z vás totiž díkybohu žije podobnej lifestyle jako my a do teplých krajů přes zimu vyráží úplně stejně.

Na cestách zjistíte, že parkoviště snadno zastoupí roli vyladěnýho insta spotu.

Ačkoli to pro lidi, co necestují možná vypadá nedosažitelně, nelamte si hlavu. Zrovna Kanárské ostrovy vás na týden pro dva vyjdou klidně kolem 15.000 Kč. Ubytování přes AirBnb 4.000 Kč , auto přes AutoReisen 3.000 Kč, letenky 4.000 Kč, nádrž benzínu 1.500 Kč, cesta na letiště (Vídeň, Berlín) 3.000 Kč a za jídlo neutratíte víc, než byste utratili doma.

Holky a nekonečná krajina. Výhledy, který si výhledově necháme líbit.

Je tam teplo 365 dní v roce, dá se tam surfovat a krajina ostrovů je úchvatná. Navíc jste tam letadlem za pouhých 5 hodin.

Jestli se vám fotky líbí, nechte nám koment pod příspěvkem na Facebooku. My už se jdem pomalu balit, protože už za týden vyrážíme na další trip. Tentokrát s @mkajina na jih Španělska, do okolí Gibraltaru.

Author

Write A Comment