fbpx

Až příště uslyšíš baladu o toulavé a nespoutané holce, měla by se ti vybavit právě Týna. Rozhodnout se o tom, jestli se  přestěhuje do Francie nebo procestuje Srí Lanku křížem krážem, jí většinou nezabere ani pár minut. A vše dělá  s takovou lehkostí, jako piruety v tanečním sále. Girls Without Clothes ji zastihlo v Kambodži, kde momentálně dělá manažerku místní restaurace.

Když ji tady Martin Feix náhodou potkal, bylo mu jasné jedno. Tahle holka v našem portfoliu rozhodně nesmí chybět.  A tak se ti právě ona může představit v naší nejnovější podprsence BLUE LACE feat. LNK RULES

Příběh těhle fotek se začal psát už v chorvatské Zŕce. Právě tady se totiž Týna seznámila s jejich autorem, kameramanem Honzou Trnkou, když společně natáčeli videa pro Párty kýbl (takovej spring break po česku).

Tady se asi hodí zmínit, že má Týna řidičák na loď. Když si představíš, jak to tahle holka driftuje s větrem ve vlasech po Jaderském moři, asi nikdo by se neubránil touze pozvat ji na cestu kolem světa. Přesně tohle po několikatýdenní známosti udělal i Honza. A nebyla by to Týna, aby mu na jeho nabídku procestovat s ním Srí Lanku nekývla.

Od té doby jsou spolu prakticky non-stop a společně pracují na tom, aby jejich sociální sítě za něco stály. Jenže to je trochu těžší, než říct borůvkový koláč. Na každou fotku se vstává pekelně brzo. Lokace i oblečení se promýšlí do posledního detailu, takže i na cesty vláčí Týna pipi kufr plnej hader.

Svou práci  ale dělají víc než dobře. Dokonce tak moc, že tě jejich videa a fotky často donutí zamyslet se nad svým vlastním životem. Jestli by prostě nebylo lepší ukázat záda kanclu a vyrazit na cesty. Tyhle pocity v tobě budou probublávat při shlédnutí jejich videa z vietnamského techno festivalu, fotek z oslav Nového roku s Khmérským kmenem i západu slunce z bělostné srílanské pláže. O celém putování si můžeš přečíst na blogu Týny, který se doslova hemží příběhy i dalšíma úžasnýma fotkama. 

Dokonale nádherná holka, dokonalé fotky, dokonalý život. Část z vás tohle asi nadchne. Ta druhá se možná zamyslí nad tím,  jestli tohle celé není tak trochu fejk. Klasická instagramová přetvářka, která za objektivem vypadá úplně jinak. 

Zpětně, když se na to podívám, myslím že mě život na cestách dělá lepším člověkem, neuzavírá mě to do bubliny každodenního stereotypu.

I my jsme se z Týny snažili hezky po česku vypáčit něco negativního. Jenže to by to nesměla být právě tahle pozitivní holka. Jen tak mimochodem ti řekne, že když ve Francii studovala dvě vysoké školy, pracovala zároveň ve třech různých barech. Nebo že na Makarske makala týdny bez jediného volna. Ani v jedné z historek ale neuslyšíš nic negativního. Ať se ti to líbí nebo ne, Týna prostě není naivka ani věčně zpruzená holka, kterou sere její život. Pokud by to tak bylo, zvedne se a něco s tím udělá.

Možná i proto v ní zaměstnanci místní restaurace hledají útěchu. Na cestování nemají prostředky, práce je nebaví a syndrom padajícího hovna tak dolehne o to víc. A právě tahle holka jim do života dokáže vpustit aspoň trochu pozitivní energie. 

Pracuji s lidmi, co jsou od rána do večera v práci, která je nebaví, a ve které jsou ve stresu jen proto, že mají děti. Chodí za mnou (protože z celý restaurace jsem na ně jediná hodná) a říkají mi své životní příběhy. A tak když pak jedu domů, přemýšlím nad tím, jak vlastně můžu bejt šťastná za to, co mám.

Zdálo se, že bez popsání problémů nebude mít tenhle článek hloubku. Jenže není právě tohle náš největší problém? Někdy se tak moc rácháme v negativech, že nám v životě uchází radost, která nám leží přímo za zadkem. Když Týna nemá peníze, jde pracovat, když toho má nad hlavu, odcestuje zase jinam. Ízy.

 V závěru pak žije sen tisíce mladých lidí.

Author

Write A Comment